havanský psík/bišonek

5. června 2007 v 17:10 | judynka
Popis:
Velikost:
výška 20- 30 cm
váha 3- 6 kg
Srst:
přiléhající, hebká a dlouhá, na koncích mírně zvlněná, nikdy nelíná
Zbarvení:
tmavě béžové, žlutohnědé, šedé nebo bílé s velkými znaky ve výše jmenovaných barvách, výjimečně též bílé.
Věk:
14- 15 let
Charakteristika:
Vlastnostmi se víceméně shoduje s ostatními bišonky: je milý, přátelský, hravý a pánovi velmi oddaný. Stejně jako oni má raději teplo než zimu a dokáže se přizpůsobit každé situaci. Povaha havanského psíka je snadno ovladatelná. Jeho mimořádná inteligence a krásná různobarevná srst mu přinášejí neustálou popularitu a oblibu jako rodinného společníka a kamaráda. Havanský psík nesmí být bázlivý ani agresivní. Povahově je živý a inteligentní, roztomilý v každé situaci. Podílí se na životě rodiny a nevyhýbá se žádné činnosti doma ani venku. Dobře se snáší s příslušníky vlastního plemene i s jinými psy.
Standart havanského bišonka vystihuje havanského psíka jako ideálního zástupce společenského plemene, které dosud není přešlechtěné a uchovalo si dobré vlastnosti výchozích plemen. Ve své podstatě je tento psík pohyblivý, temperamentní a obratný. Pro příliš malé děti není vhodným společníkem, ale pro děti školního věku je už výborným kamarádem, díky kterému se děti snáze učí zodpovědnosti a péči o svěřené zvíře.
Zvláštní nároky:
I když jeho srst nevyžaduje střihovou úpravu, je nutno ji denně pročesávat. Vzhledem k převládajícím tmavým barvám je na něm vidět špína. Hodí se pouze pro držení v bytě.
Užití:
Společenský pes.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vaše-zvířátka vaše-zvířátka | Web | 28. února 2008 v 21:49 | Reagovat

Ahoj máš zvířátko a chceš se o něj podělit s ostatníma? Podívej se na tento blog, možná tě zaujme:) Můžeš tam přidat své zvířátko a ostatní se můžou kochat jeho krásou a povahou:) Vše o tomto blogu najdeš na odkazu:)

Nebo nemáš zvířátko a chceš se o nějakém něco dozvědět? Můžeš to zkusit - na tomto blogu se toho hodně píše!

Nebo máš zvířátko, ale nevíš jak ho máš správně umýt apod.? Podívej na výše uvedený odkaz popovídej si o tom s ostatníma a možná se něco málo dovíš :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama